Vizyon-Misyon

 

Pelvik Ağrı ve Endometriozis Derneği 2016 yılında temel olarak üç  hedefe yönelik olarak kurulmuştur.

1. Sağlık çalışanlarını pelvik ağrı ve endometriozis tanısı ve tedavisi konusunda eğitmek.

2. Pelvik ağrı ve endometriozis konusunda toplum bilincini artırmak, pelvik ağrısı olan kişilerin yaşam kalitesİni artırmak.

3. Değişik disiplinlerin pelvik ağrı çatısı altında ortak çalışmasını sağlamak, ülkemizde pelvik ağrı klinikleri oluşturmak, araştırma ve geliştirme projelerine katkıda bulunmak, ilgili bilimsel çalışmaların yürütülmesini ve saygın dergilerde yayınlanmasını sağlamak.


Erkekler ve Kadınlar için Meslektaşlarımız Ağrı Yönetimi ile Meşgul

1995'te bir grup hekim, en zor klinik sorunlardan biri olan kronik pelvik ağrıların tedavisinde ortak ilgi alanlarını görüşmek üzere bir araya geldi. Jinekologlar, ürologlar, fizik tedavi uzmanları, psikologlar ve diğer sağlık uzmanları başından beri, kronik pelvik ağrı tedavisinde disiplinler arası bir yaklaşım benimsemiştir. İki yıl sonra, Uluslararası Pelvik Ağrı Derneği (IPPS), mesleki ve halk eğitimi için hizmet vermek üzere kuruldu.

Kronik pelvik ağrı milyonlarca erkeği ve kadını etkilemektedir. Ebeveyn, eş veya kariyer rollerini yerine getirmemek tıbbi yardım almaları gerçeğini ortaya çıkardı.. Çoğu, geleneksel tıbbi veya cerrahi tedaviye cevap vermez. Hastanın ağrısının tüm kaynaklarını ortaya çıkarmak için fizik muayene ve öyküyü anlamak önemlidir. Uzun süredir acı çeken bu hastalar için umut verebilecek yeni cerrahi ve tıbbi terapiler mevcuttur.


Uzun vadeli hedeflerimiz

Sağlık profesyonelleri için eğitim kaynağı olarak hizmet vermek.

Kronik pelvik ağrı çeken hastaların tanı ve tedavisini optimize etmek.

Kronik pelvik ağrıdaki araştırmaları harmanlamak 

Erkekleri ve kadınları bilgilendirmek, tedavi seçenekleri ve profesyonel sağlık hizmetleri için eğitim kaynağı olarak hizmet vermek.


Kısa vadede amacımız

Kronik pelvik ağrısı olan hastaların tedavisinde aktif şekilde yer alan sağlık profesyonellerini görevlendirmek, organize etmek ve eğitmek.